Jesteśmy organizacja pożytku publicznego, przekazując nam 1% swojego podatku pomagasz nam realizować cele statutowe.
Składając deklarację podatkową wystarczy, że wpiszesz KRS 0000370216 i nazwę Fundacji POCZTOWY DAR. Twój dar pomoże naszym podopiecznym w realizacji ich marzeń!

Sylwetki stypendystów „Przekaz ku przyszłości”

Podczas dotychczasowych trzech edycji programu stypendialnego „Przekaz ku przyszłości” Fundacja „Pocztowy Dar” wsparła aż 225 stypendystów! W tym roku zdolni uczniowie mogą ubiegać się o kolejne 80 stypendiów edukacyjnych. W dzisiejszej publikacji przedstawiamy sylwetki kilku z nich. Każdy, kto chce uzyskać wsparcie w realizacji swoich pasji i zainteresowań powinien złożyć wniosek do końca sierpnia br.


Wiktoria Pawlak

Wiktoria Pawlak

Świeżo upieczona absolwentka gimnazjum z Głogowa, która dzięki stypendium Fundacji „Pocztowy Dar” może realizować swoje marzenia związane z pisaniem prozy, poezją, recytacją i nauką języków obcych.

Talent Wiktorii został nagrodzony w wielu konkursach – jej wiersze zostały wydane w pokonkursowych almanachach.  Zostały także opublikowane w Wielkiej Brytanii, w prasie polonijnej. Młoda Poetka zdobyła również wyróżnienie specjalne w międzynarodowym konkursie poetyckim „Castello di Duino” (kategoria do 16 lat) za wiersz w języku angielskim.

Wiktoria rozwinęła swoje umiejętności pisarskie, biorąc udział w tworzeniu pięciu kreatywnych filmów, które zostały wyróżnione na ogólnopolskiej i międzynarodowej scenie. Szczególne wyróżnienie zdobył niemieckojęzyczny film „Aber warum Deutsh”, który zdobył nagrodę publiczności i miał swoją premierę na Międzynarodowej Konferencji Nauczycieli Języka Niemieckiego DAFWEBKON 2014. Inny film pt. „Z pamiętnika Ester…” otrzymał wyróżnienie w konkursie Fundacji Shalom w Warszawie pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Edukacji Państwa Izrael.

Wiktoria rozwija także swoje umiejętności lingwistyczne. W tym roku, dzięki wsparciu Fundacji „Pocztowy Dar”, zdała certyfikat B2 z języka niemieckiego i została laureatką XII Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów.

 

Klaudia Borejko

KLAUDIA_BOREJKO_2_2

Muzycznie uzdolniona uczennica V klasy odnosi liczne sukcesy na scenach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Klaudia jest laureatką wielu konkursów wokalnych, a naukę w szkole podstawowej łączy z kształceniem się w Państwowej Szkole Muzycznej, gdzie uczęszcza do klasy skrzypiec. Swoje umiejętności wokalne doskonali także w Prywatnym Studiu Wokalnym FEVER. Taką możliwość daje jej stypendium Fundacji „Pocztowy Dar”.

W roku szkolnym 2013/2014 młoda artystka zajęła I miejsca na następujących festiwalach i konkursach: na Wojewódzkim Festiwalu Prezentacje w Międzyrzecu Podlaskim, Powiatowym Konkursie Kolęd w Woli Gułowskiej, na Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Śpiewający Słowik” w Rykach i Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Warszawa da się lubić”.

Największym wyróżnieniem dla Klaudii był udział w nagraniu płyt „Młodzi Artyści Śpiewają 2014” oraz „Piosenki z Tuwimem”, do których została zaproszona przez Europejską Fundację Wspierania Młodych Talentów.

Talent muzyczny Klaudia łączy z sumienną pracą w szkole, dzięki czemu może pochwalić się średnią 5,4. Angażuje się również w zajęcia pozalekcyjne, takie jak: kółko teatralne, historyczne, matematyczne, język angielski i chór.

 

Dominika Szczotka

D._Szczotka_-_male  

13-letnia Dominika kocha sport, a szczególnie grę w tenisa ziemnego. W tej dziedzinie właśnie odnosi największe sukcesy. W tym momencie plasuje się na 7 miejscu w kraju na listach Polskiego Związku Tenisowego. Dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo Podkarpacia w tenisie, w kategorii singiel i debel – w sezonie zimowym i letnim ̶do lat 14. Dzięki pomocy Fundacji „Pocztowy Dar” Dominika mogła zakupić potrzebny sprzęt sportowy oraz opłacić wyjazdy na turnieje tenisowe. Umożliwiło jej to doskonalenie umiejętności i zdobywanie kolejnych trofeów.

Jej ciężka praca nie kończy się jednak na korcie. Nasza stypendystka wzięła udział w olimpiadach przedmiotowych m.in. z języka polskiego, z matematyki i języka angielskiego.

Dominika otrzymała promocję do II klasy gimnazjum z bardzo wysoką średnią 5,5. Podczas całego roku szkolnego, oprócz treningów tenisa, dodatkowo uczęszczała na różne koła zainteresowań: z przyrody, historii, informatyki, polskiego czy angielskiego.

Hobby Dominiki to także pływanie, lekkoatletyka, podróże, historia Wielkiej Brytanii i język angielski.

 

Jakub Banaszak

Jakub_Banaszak_1

Konkursy kuratoryjne z fizyki, matematyki, geografii oraz ogólnopolskie olimpiady czy międzynarodowe konkursy z zakresu informatyki, fizyki i matematyki to nic trudnego dla 16-letniego Jakuba.

Stypendysta Fundacji Pocztowy Dar w roku 2013/2014 jest laureatem przedmiotowych konkursów z fizyki, matematyki, geografii i języka polskiego oraz finalistą konkursów z języka angielskiego i chemii.

Programowanie w języku C++, średnia 5,94 czy rozwiązywanie zagadnień na poziomie licealnym i akademickim to tylko niektóre osiągnięcia Jakuba. Jego pasją jest informatyka, fizyka, matematyka, geografia i od niedawna język japoński. Jakub już w tym momencie, kończąc gimnazjum, ma zapewniony indeks na studia Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Inne zainteresowania to gry strategiczne i wymagające logicznego myślenia, historia militarna II Wojny Światowej i taniec irlandzki. Próbuje majsterkowania, montażu filmów cyfrowych i tworzenia stron internetowych. W wolnym czasie angażuje się w działalność szkolnego koła Caritas i prowadzi kreatywne warsztaty z nauk ścisłych dla młodszych koleżanek i kolegów.