Jesteśmy organizacja pożytku publicznego, przekazując nam 1% swojego podatku pomagasz nam realizować cele statutowe.
Składając deklarację podatkową wystarczy, że wpiszesz KRS 0000370216 i nazwę Fundacji POCZTOWY DAR. Twój dar pomoże naszym podopiecznym w realizacji ich marzeń!

Sylwetki naszych Stypendystów

Przedstawiamy sylwetki pięciu stypendystów, którym wsparcie finansowe Fundacji pomaga rozwijać talenty i pasje. Środki finansowe pozyskane w ramach tegorocznej akcji 1% zostaną przeznaczone na pomoc kolejnym potrzebującym.

Ola Szopa

Ola Szopa

14-letnia uczennica gimnazjum, która może pochwalić się średnią ocen ok. 5,5. Trenuje akrobatykę, tenis i pływanie. Maluje farbami, uczęszcza na zajęcia z ceramiki, gra na gitarze i uczy się języków obcych.

W wolnym czasie pomaga potrzebującym jako wolontariusz Caritasu.

W 2013 roku zajęła I miejsce w VI mazowieckim konkursie na animacje komputerową „Moja pasja”, została laureatką Interdyscyplinarnego Kuratoryjnego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Korczak – wielki przyjaciel dzieci” oraz otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Albus”.

Ola jest dwukrotną stypendystką Fundacji Pocztowy Dar. Dzięki temu może  swobodnie rozwijać się w interesujących ją dziedzinach i zdobywać nowe tytuły.

Sandra Chorąży

Sandra Chorąży

15-letnia uczennica szkoły muzycznej II stopnia na wydziale wokalnym. Śpiewa i pisze teksty do swoich piosenek.

W 2013 r. zajęła III miejsce na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, śpiewając piosenkę „Liryka, liryka” z Grzegorzem Turnauem. Sandra zdobywała nagrody również w ubiegłych edycjach tego konkursu (2009 – 2011). Została także zaproszona do projektu Anioły niebios (nagrania teledysków z gwiazdami estrady).

W wolnym czasie lubi jeździć konno (przygotowuje się do startu w zwodach), gotować i pływać.

Stypendystka Fundacji Pocztowy Dar nie widzi od urodzenia. Stypendium Fundacji jest dla niej wyróżnieniem, nagrodą oraz zachętą do podejmowania nowych wyzwań.

Sandra marzy, aby w przyszłości dostać się na studia muzyczne. Muzyka jest tym, co daje jej prawdziwe szczęście.

Monika Bodziak

Monika Bodziak

Śpiewająca siedemnastolatka, która wygrywa konkursy i festiwale wokalne w całej Polsce. W ubiegłym roku zajęła I miejsce na III Festiwalu Piosenki Polskiej i Anglojęzycznej “O’beeBOK”  organizowanym przez Białołęcki Ośrodek Kultury w Warszawie. Była trzecia na VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Lubelski Talent” oraz III miejsce na XIX Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Białe 2013”. Monika jest jednym z szesnastu „Diamentów Lublina” 2013 roku ─ to konkurs, którego celem jest promowanie młodych, uzdolnionych wokalnie uczniów lubelskich szkół.

Uczennica LO w Lublinie oraz Studia Wokalnego Fever, w którym uczy się śpiewu. Gra na gitarze i fotografuje. Stypendium Fundacji Pocztowy Dar pomaga jej rozwijać pasje.

Pochodzi z muzykalnej rodziny i muzyka towarzyszyła Jej od zawsze. W przyszłości chciałaby zostać piosenkarką lub nauczycielką  śpiewu.

Michał Kłosek

Michał Kłosek

Michał ma 15 lat i posiada wiele zainteresowań: recytacja, pływanie, matematyka, biologia, literatura i narty.  Jego prawdziwą  pasją jest jednak karate tradycyjne. Trenuje od przedszkola. Początkowo miała to być tylko zabawa, z czasem zajęcia stały się dla Michała prawdziwą szkołą życia. Karate uczy szacunku dla innych, umiejętności współpracy, zdrowej rywalizacji, pokory, wytrwałości i  skromności.

Michał trenuje średnio cztery razy w tygodniu. Poza tym w czasie ferii zimowych i wakacji  wyjeżdża z klubem na zgrupowania. Nie przeszkadza mu to osiągać bardzo dobrych wyników w nauce.

Jest wielokrotnym medalistą oraz uczestnikiem zawodów międzynarodowych, krajowych i wojewódzkich. Osiągnięcia Michała z ubiegłego roku to: Puchar Europy w Karate Tradycyjnym (kategoria dzieci), brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Pradze w Karate FUDOKAN (członek Kadry Narodowej) oraz dwa złote i dwa srebrne medale na Mistrzostwach Europy w Karate Tradycyjnym (najmłodszy reprezentant Polski).  Wygrana w czasie Mistrzostw Europy dała mu najlepszy wynik wśród startujących zawodników.

Wojciech Zieliński

Wojciech Zieliński („Przekaz ku przyszłości – kontynuacja”)

Pasją Wojtka od zawsze były nauki ścisłe. Ma 20 lat, a już otrzymuje bardzo atrakcyjne propozycje pracy z renomowanych firm. Zdecydował się kontynuować naukę i rozpoczął studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Uczestniczył w zawodach okręgowych olimpiady informatycznej oraz olimpiady lingwistyki matematycznej. Zajął I miejsce w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Uniwersytet Nawarry. Dużym osiągnięciem Wojtka jest udział w międzynarodowym konkursie programistycznym High School Programming League. Podczas rywalizacji młodych programistów, w której wzięło udział 95 szkół z 13 krajów, drużyna Wojtka zajęła drugie miejsce. On sam znalazł się w najlepszej piątce w klasyfikacji indywidualnej.

Dwukrotnie reprezentował  swoją ówczesną szkołę (Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu) podczas obrad Europejskiego Parlamentu Młodzieży Krajów Nadbałtyckich w Gdańsku i Kopenhadze.

Inne pasje Wojtka to: siłownia, piłka nożna, żeglarstwo i narciarstwo.

W najbliższym czasie planuje z jak najlepszym wynikiem zdać egzaminy na studiach oraz poznać bliżej kilka wybranych języków oprogramowania.

Stypendium Fundacji Pocztowy Dar, które otrzymał już dwukrotnie  (w tym „Przekaz ku przyszłości – kontynuacja”), jest dla niego wsparciem i nagrodą za dotychczasowe osiągnięcia.