Jesteśmy organizacja pożytku publicznego, przekazując nam 1% swojego podatku pomagasz nam realizować cele statutowe.
Składając deklarację podatkową wystarczy, że wpiszesz KRS 0000370216 i nazwę Fundacji POCZTOWY DAR. Twój dar pomoże naszym podopiecznym w realizacji ich marzeń!

Partnerstwo z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych – stawiamy na wiedzę i profilaktykę

Poczta Polska i Fundacja Pocztowy Dar podpisały umowę o partnerstwie z Polską Koalicją Pacjentów Onkologicznych (PKPO). Celem współpracy jest promowanie profilaktyki onkologicznej, edukacji na temat różnych typów nowotworów i innych chorób cywilizacyjnych.

PKPO  – wspólny głos ponad 80 tys. pacjentów

Koalicja powstała w lutym 2009 roku. Jej założycielami były cztery stowarzyszenia: Federacja Stowarzyszeń „Amazonki”, Stowarzyszenie Wspierające Chorych na Chłoniaki „Sowie Oczy”, Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową oraz Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO. Obecnie reprezentuje 80 tys. osób zrzeszonych w 27 organizacjach i jest największą i najlepiej zorganizowaną reprezentacją pacjentów onkologicznych.

002DSC_2370 copy

Celem działania PKPO jest poprawa sytuacji chorych onkologicznie w Polsce oraz poprawa statystyk dotyczących przeżycia chorych z chorobami nowotworowymi w Polsce poprzez wdrożenie najwyższych standardów diagnostyki i terapii nowotworów.

Warto wiedzieć więcej

W ramach wspólnych działań zajmiemy się przede wszystkim edukacją pracowników Poczty Polskiej. W publikacjach, które regularnie będą ukazywać się m.in. w Intranecie i w Magazynie Poczta Polska. Będziemy pisać o profilaktyce, badaniach prewencyjnych, psychoonkologii i sposobach radzenia sobie z trudnymi sytuacjami – własną chorobą, chorobą bliskich i powrotem do pracy po wyleczeniu. Materiały będą miały formę artykułów, plakatów i infografik*.

001DSC_2369 copy

Uruchomimy także specjalnego maila, na który można zadawać pytania dotyczące chorób XX wieku. Siłami wszystkich stron partnerstwa postaramy się, aby każdy pracownik Poczty Polskiej wiedział, że chorobom cywilizacyjnym można zapobiegać a diagnoza nowotworu nie oznacza końca świata. Coraz częściej chorujemy na raka, ale coraz łatwej go wyleczyć.

* przystępna i przejrzysta graficzna prezentacja danych, informacji i wiedzy