Jesteśmy organizacja pożytku publicznego, przekazując nam 1% swojego podatku pomagasz nam realizować cele statutowe.
Składając deklarację podatkową wystarczy, że wpiszesz KRS 0000370216 i nazwę Fundacji POCZTOWY DAR. Twój dar pomoże naszym podopiecznym w realizacji ich marzeń!

„Gotujemy się do pracy” – integracyjno-społeczne warsztaty kulinarne

Fundacja Pocztowy dar wsparła organizację projektu „Gotujemy się do pracy” – integracyjno-społecznych warsztatów kulinarnych organizowanych przez Stowarzyszenie Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Res Sacra Miser” z siedzibą w Gościeradowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS w Gościeradowie.
Warsztaty odbywały się we wrześniu i październiku 2013 r. Projekt adresowany był do osób z niepełnosprawnością – uczestników zajęć Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gościeradowie.
Przedsięwzięcie „Gotujemy się do pracy” to cykl warsztatów kulinarnych, którego głównym celem było zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych – uczestników projektu, poprzez naukę przygotowywania prostych potraw, obsługiwania się sprzętem AGD oraz dokonywania zakupów wg przepisów na różne potrawy. Umiejętności zdobyte w ten sposób pomagają też w codziennej egzystencji osób uczestniczących w Warsztatach.
Pocztowy dar sfinansował zakup drobnego sprzętu kuchennego niezbędnego do prowadzenia Warsztatów Kulinarnych dla osób niepełnosprawnych m.in. naczyń, sokowirówki czy kombiwaru. Przedmioty te będą służyć podopiecznym SWON-u także po zakończeniu akcji.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z Warsztatów.
warsztaty 2 awarsztaty 1 awarsztaty 3 awarsztaty 4warsztaty 5