Jesteśmy organizacja pożytku publicznego, przekazując nam 1% swojego podatku pomagasz nam realizować cele statutowe.
Składając deklarację podatkową wystarczy, że wpiszesz KRS 0000370216 i nazwę Fundacji POCZTOWY DAR. Twój dar pomoże naszym podopiecznym w realizacji ich marzeń!

Fundacja Pocztowy Dar – wspieramy chore dzieci i zaangażowaną młodzież

Łódzkie Hospicjum dla Dzieci

W kwietniu br., dzięki środkom pochodzącym z 1% od podatku i darowizn, przekazanych na stowarzyszenia, otwarte zostało Centrum Opieki Długoterminowej i Hospicyjnej ŁUPKOWA.

To pierwszy w regionie łódzkim stacjonarny ośrodek dla pacjentów oddychających przy pomocy respiratorów, który będzie stanowił zaplecze dla zespołu opieki domowej oraz zapewni 26 miejsc dla pacjentów, którzy nie mogą korzystać z opieki swoich najbliższych w domach.

Wsparcie Fundacji Pocztowy Dar polegało na zakupie dwóch koncentratorów tlenu everflo, stanowiących  wyposażenia oddziału.

Fundacja Pistacja

Fundacja „Pistacja” działa na rzecz wspierania i pomagania rodzinom i młodym ludziom. Jednym z projektów  wspartych przez Fundację „Pocztowy Dar” był remont i wyposażenie sali w klasztorze OO. Paulinów, w której młodzież ze świdnickich szkół może się spotkać, pouczyć się i porozmawiać z ciekawymi ludźmi, zwanej Inkubatorem 3M „Miłość, Młodość, Mądrość”.

Drugim projektem, który pomogła zrealizować pocztowa fundacja, była organizacja konkursu “Moje rozstanie z kanapą”, w którym zadaniem uczestników było przedstawienie wpływu Światowych Dni Młodzieży na ich dalsze życie czy wiarę.

W czasie ostatnio organizowanego spotkania dla podopiecznych „Pistacji” i darczyńców wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu oraz przekazano statuetki “Pistacji” dla osób, które najbardziej wspierają Fundację. Wśród nich była m.in. Fundacja Pocztowy Dar.

Nagrodzeni w swoich wypowiedziach  odnieśli się do wspomnień Pontyfikatu Św. Jana Pawła II, dzień spotkania był dniem urodzin Wielkiego Polaka.

Odbierająca nagrodę Prezes Fundacji Agnieszka Kłoda-Dębska zaapelowała do młodych ludzi – Kiedy byłam tak młoda jak wy, wydawało mi się, że na wszystko jeszcze  mam czas. Żyłam młodością i wiarą, że i Św. Jan Paweł II będzie żył zawsze. Kiedy odszedł nagle pomyślałam, że za mało kochałam, za mało czytałam, za mało słuchałam. Wiedziałam już, że każda niewykorzystana chwila jest czasem nie do odrobienia Nie odkładajcie niczego na później! Życie jest piękne, ale przemija a św. Jan Paweł II zawsze zachęcał do tego, by przeżyć życie jego pełnią. Dlatego kochajcie, bo to najważniejsze na świecie – mówiła.

Informacje o kolejnych projektach, wspieranych przez pocztową Fundację, przekażemy w kolejnych publikacjach.