Jesteśmy organizacja pożytku publicznego, przekazując nam 1% swojego podatku pomagasz nam realizować cele statutowe.
Składając deklarację podatkową wystarczy, że wpiszesz KRS 0000370216 i nazwę Fundacji POCZTOWY DAR. Twój dar pomoże naszym podopiecznym w realizacji ich marzeń!

Fundacja Pocztowy Dar pomaga bezdomnym i ubogim

Piątkowy wieczór dla wielu bezdomnych i ubogich Warszawiaków był długo wyczekiwanym dniem. Wspólnota Sant’Egidio wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami i ludźmi dobrej woli zorganizowała dla nich Wigilię w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Wśród organizatorów wydarzenia znalazła się Fundacja Pocztowy Dar.

wigilia-5-slider

Do każdego z Gości dotarli wcześniej Wolontariusze z imiennymi zaproszeniami. Na miejscu czekała na nich niesamowita domowa atmosfera pełna nadziei, ciepła i spokoju.

wigilia-3

Pani Magdalena Wolnik, która w imieniu międzynarodowej Wspólnoty Sant’Egidio już po raz ósmy organizuje w Warszawie „Wigilię z Ubogimi”, zapewniała, że tego wieczoru wszyscy są mile widziani i nikt nie powinien czuć się wykluczony.

wigilia-ubodzy-3

Podobne spotkania przedświąteczne Wspólnota Sant’Egidio organizuje z sukcesem w ponad 70 krajach na świecie. Dzięki tej inicjatywie, ubodzy i bezdomni mogą przełamać się opłatkiem, posilić wigilijnym posiłkiem, a po kolacji wspólnie kolędować. Tego wieczoru nie zabrakło również darów od świętego Mikołaja, wśród których znalazły się przede wszystkim artykuły pierwszej potrzeby: koce, śpiwory, buty czy ciepłe ubrania.

Zapraszamy na stronę Wspólnoty Sant’Egidio